2014 KPSS,ders notları,başvuru tarihleri,soruları
» 
2012 Şubat Ayı 4211 İnfaz Koruma(gardiyan) memur alımı
a aa
Tarih : 07 Şubat 2012 2:04
2012 Şubat Ayı 4211 İnfaz Koruma(gardiyan) memur alımı
2012 Şubat Ayı 4211 İnfaz Koruma(gardiyan) memur alımı
reklam

2012 şubat ayı infaz koruma memur alımı

2012 şubat ayı gardiyan memur alımı

İnfaz Koruma memuru alımı yapılacak; kpss 2012 şubat ayında  alınacak 4211 infaz koruma memurunun başvuru şartları,başvuru tarihleri ve hangi ile ne kadar infaz koruma memuru alınacağı açıklandı. Detaylı bilgileri konuyu okuyarak öğrenebilirsiniz.

 

İnfaz Koruma Memuru Alımı Yapılacak İller ve Kadro Sayıları için TIKLAYINIZ

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU BAŞVURU ŞARTLARI :

A- İnfaz ve Koruma Memurluğuna Sözleşmeli Yerleşebilmek İçin ;

a) En az lise veya dengi okul mezunu olmak,

b)Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak; merkezi sınav (KPSS) tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak, (lisans mezunları için 10 Temmuz 1980 ve sonrası, önlisans ve ortaöğretim mezunları için 28 Kasım 1980 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

c) Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,

d)Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13′ten fazla, 17′den az olmamak,

KPSS PUANI ŞARTI :

Başvurularda, lisans mezunları için 2010 KPSSP3, önlisans mezunları için 2010 KPSSP93, ortaöğretim mezunları için 2010 KPSSP94 puanı esas alınmak kaydıyla Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ve daha yukarı puan almış olma şartı aranacaktır.

BOY KİLO ŞARTI:

c) Erkeklerde 170 cm., kadınlarda 160 cm.’den kısa boylu olmamak,

d)Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13′ten fazla, 17′den az olmamak,

MÜLAKATA KAÇ KİŞİ ÇAĞRILACAK ? :

Bu pozisyonlara ilk defa yerleşecekler merkezi sınava (KPSS) girip en az 70 puan alıp başvuranlar arasından, en yüksek puandan başlamak üzere sözleşmeli infaz ve koruma memuru, teknisyen, destek personeli (şoför, aşçı, kaloriferci) adaylarının beş katı aday çağrılacaktır.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ ? :

Başvurular 06 Şubat 2012 günü başlayıp, 17 Şubat 2012 günü mesai saati bitiminde sona erecektir.

Adaylar, yapılacak olan sözlü sınav ve uygulamalı sınava, adalet komisyonu başkanlıklarından veya Bakanlık internet sitesinden temin edecekleri EK-1 başvuru formunu doldurup, öğrenim belgesi ve sınav sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı yada komisyon başkanlığınca onaylı örneği ile birlikte en son başvuru günü mesai bitimine kadar ilgili adalet komisyonu başkanlığına veya mahalli Cumhuriyet başsavılıklarına başvuracaklardır.

Başvurulara ilişkin evrak; masrafı ilgilisinden alınmak suretiyle aynı gün acele posta servisi (APS) ile ilgili adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığına gönderilecektir. Usulüne uygun olarak başvuru süresi içinde mahallî Cumhuriyet Başsavcılıklarına başvuran ve APS masrafını da ödeme suretiyle evrakını teslim eden adayların başvuruları kabul edilecektir.

BİRDEN FAZLA KOMİSYONDA İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU İÇİN BAŞVURU ? :

Adaylar bir unvan için sadece bir adli yargı ilk derece mahkemesi adalet komisyonu başkanlığının yapacağı sözlü sınava katılabileceklerdir. Aynı unvan için birden fazla komisyona başvurulması durumunda başvurular geçersiz sayılacak, bu şekilde sınava girenler kazanmış olsalar dahi yerleştirme işlemleri yapılmayacaktır. Adaylar değişik unvanlar için aranan şartları taşımaları halinde ayrı ayrı bu unvanlar için de başvuru yapabileceklerdir.

HEM İNFAZ KORUMA MEMURLUĞUNA HEM CEZAEVİ KATİPLİĞİNE BAŞVURU ? :

Adaylar değişik unvanlar için aranan şartları taşımaları halinde ayrı ayrı bu unvanlar için de başvuru yapabileceklerdir.

BOY KİLO ÖLÇÜMÜ NASIL YAPILACAK ? :

İnfaz ve koruma memurları için ilan edilen pozisyon sayının beş katı aday içerisinden boy ve kilo şartını taşıyanlar sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan infaz ve koruma memuru adaylarının boy ve kilo ölçümleri 05-06 Mart 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU MÜLAKATI NE ZAMAN ?:

İnfaz ve Koruma Memurluğu için sözlü sınav mülakat  12-13-14 Mart 2012 tarihlerinde yapılacak. Sözlü sınav bitmezse diğer günlerde devam edilecek.

İNFAZ KORUMA MEMURLUĞU MÜLAKAT KONULARI ? :

a) İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgi (40 puan),

b) Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi (20 puan),

c) Genel kültür (20 puan),

d) Bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği (20 puan),

konularından oluşmaktadır.

Adayın sözlü sınavda başarılı sayılabilmesi için 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alması gerekecektir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER : ?

a) EK-2 Başvuru Formu, ( indirmek için tıklayın )

b) Adlî sicil ve arşiv kaydının bulunmadığına dair beyan,

c) Öğrenim belgesinin fotokopisi,

d) Merkezî sınav (KPSS) sonuç belgesinin fotokopisi,

 

e) Son altı ay içinde çekilmiş iki adet vesikalık fotoğraf.

 

 

Mülakatlara alınacak personel sayısının 5 katı çağrılacak. Başvuru için lisans, ön lisans veya ortaöğretim 2010 kpss sınavından en az 70 puan almak gerekiyor. İnfaz koruma memuru alımı yapılacak illerin listesini aşağıdaki bağlantıdan görebilirsiniz. Yine infaz koruma memurluğuna başvuruyla ilgili merak edilen sorularınızada aşağıdaki başlıklardan yanıt bulabilirsiniz.

DİĞER KPSS HABERLER HABERLERİ

  • KPSS 2014 başvuru tarihleri

   KPSS 2014 başvuru tarihleri

   Ülkemizde yaşayan milyonlarca öğrencinin en büyük hayali mezun olmak ve ardından devlet kadrolarından birisine yerleşerek iş hayatına başlamaktır. Bilindiği üzere öğrencilik son derece stresli ve yorucu bir...

  • 2014 KPSS zor olacak mı?

   2014 KPSS zor olacak mı?

   2014 KPSS'ye 3 Ay gibi oldukça kısa bir süre kaldı. KPSS girecek adayların kafasında en çok dolaşan soru ise Sınav nasıl olacak? 2014 KPSS zorluk derecesi nasıl olacak? 2012 KPSS'ye baktığımızda genel...

  • 2014 YGS birincisine 25 bin liralık ödül

   2014 YGS birincisine 25 bin liralık ödül

   Ankara Fen Lisesi mezunu olan YGS-1 ve YGS-2 ve YGS-6'da 500 puan alarak birinci sıraya yerleşen Taş, Sınav Dergisi Dershaneleri tarafından düzenlenen törende eğitim bursu olarak verilen 25 bin liralık çeki...

  • Twitter dns ayarı

   Twitter dns ayarı

   Twitterin son anda kapatılması şüphesiz ki büyük bir gündem oluşturdu. Bilindiği üzere Twitter’ı en çok kullanan ülkelerden birisi de Türkiye. Hal böyle olunca türkiyede’ki bir çok twitter kullanıcısıtwitter’a...

  • KPSS sınavında zaman nasıl ayarlanmalı?

   KPSS sınavında zaman nasıl ayarlanmalı?

    KPSS adayları en çok sınav süresince süre yönetimi konusunda hata yaparlar. ÖSYM GY-GK testini tamamen süre kullanımının doğru olması gerektiği gibi...

Bu habere hiç yorum yapılmamış.

GÜNCEL HABERLER

TARİH NOTLARI

COĞRAFYA NOTLARI

ANAYASA NOTLARI

İŞ İLANLARI

KPSS HAKKINDA BİLGİLER

COĞRAFYA NOTLARI

Site Yazarı Google +: Serdar KAYAR